Finančné správy

Splatenie hypotéky bez poplatku? Prezradíme vám ako na to

Dostali ste sa k väčšej hotovosti alebo ste si našetrili peniaze navyše? Máte hypotéku? V tom prípade vám možno napadne splatiť ju skôr a ušetriť si tak úroky, ktoré je banke potrebné splácať v bežnej splátke. Je predsa lepšie hypotéku splatiť čím skôr a zbaviť sa tak záväzku. Dnes vám prezradíme, ako na to, aby ste hypotéku dokázali splatiť predčasne bez poplatku navyše.

Kedy je možné hypotéku splatiť skôr?

Hypoúver je možné podľa zákona splatiť predčasne. Nie je ale dobré hypotéku ukončiť len tak kedykoľvek. Banka síce musí splatenie hypotéky povoliť kedykoľvek a bez poplatku tak, ako je to uvedené v zmluve. V takom prípade však počítajte s požiadavkou na 1 % z predčasne splatenej sumy. V závislosti na celkovej sume splácanej hypotéky môže táto čiastka dosiahnuť aj niekoľko tisíc eur.

Počkajte si na výročie

Pri splatení, ako aj refinancovaní hypotekárneho úveru, je ideálne počkať v súlade so zmluvou na dátum, ku ktorému vám vaša banka umožňuje zaplatiť výnimočnú splátku. Rovnako môžete úver splatiť aj v termíne ukončenia doby fixácie úrokovej sadzby, kedy sa podmienky hypotéky menia.

 

Šikovní finančný odborník vám pomôže zistiť, kedy je pre vás najvýhodnejšie hypotéku splatiť skôr, kedy presunúť do inej banky a kedy splácať ešte chvíľu ďalej. Nastaví pre vás najlepšie podmienky pri predčasnom splatení už pri uzatváraní zmluvy.

 

Náš odborník môže termíny strážiť za vás a upozorní vás na to, keď bude vhodné splatiť časť hypotéky alebo využiť možnosť a presunúť ju do inej banky.

Kategórie

Cestovné poistenie Finančné správy Fingo radí Hypotéky Investície Napísali o nás Neživotné poistenie Novinky Fingo Osobné financie Pandémia Podnikateľské úvery Poistenie majetku Život vo FinGO.sk Životné poistenie

Mohlo by vás zaujímať

Najčítanejšie články

Najnovšie články