Poradca alebo sprostredkovateľ?

Ak hľadáte dobrého finančného poradcu, s najväčšou pravdepodobnosťou máte záujem o služby finančného sprostredkovateľa. Naše zákony totiž rozlišujú pojmy finančný poradca a finančný sprostredkovateľ.

Medzi týmito dvoma profesiami je niekoľko rozdielov. Základný je v spôsobe odmeňovania. Finančný sprostredkovateľ nesmie od klienta prijať žiadnu odmenu. Financie vo forme provízie získava od finančnej inštitúcie a to iba v prípade, ak s klientom uzatvorí zmluvu. Na druhej strane finančný poradca je odmeňovaný priamo klientom. Honorár dostáva za poradenskú a konzultačnú činnosť. Na finančných poradcov sa obracajú predovšetkým firmy. Jednotlivci sa obracajú na finančných sprostredkovateľov, ktorých ľudovo nazývajú finanční poradcovia.

Obaja majú spoločné to, že by vám mali vedieť porovnať ponuky rôznych finančných inštitúcií a vyhodnotiť, ktorá je pre vás najlepšia. Okrem toho vám však finančný sprostredkovateľ pomôže dotiahnuť aj všetky papierovačky s tým spojené. Ak teda chcete, aby vám niekto pomohol s výberom a vybavením finančného produktu, ale nechcete za jeho služby platiť, obráťte sa na finančného sprostredkovateľa, akým je napríklad FinGO.

Prečo si vybrať finančného
sprostredkovateľa?

porovnanie finančných produktov
Porovnanie finančných
produktov
Finančný sprostredkovateľ má možnosť porovnávať produkty najväčších bánk či poisťovní. Získate tak produkt, ktorý presne vyhovuje vašej situácii a potrebám.
servis
Servis
Vďaka pomoci finančného sprostredkovateľa sa dostanete k svojmu úveru či poistke rýchlejšie a nemusíte nikam chodiť. Šetríte si tak čas aj nervy.
expert na financie
Expert na financie
Nikto nemôže byť odborník na všetko. Finančný sprostredkovateľ je expert na financie. Dokáže vám zrozumiteľne zodpovedať vaše otázky či vysvetliť klauzulu a vy sa tak vyhnete nepríjemných prekvapeniam, napríklad pri poistnej udalosti.

Kde nájdete našich maklérov

kde nájdete našich maklérov

Zanechajte nám svoje údaje a my sa vám ozveme