poistenie nehnuteľnosti a domácnosti výhodne

Porovnajte si dostupné majetkové poistenia a vyberte si to najvýhodnejšie poistenie nehnuteľnosti a domácnosti. Ponuky si jednoducho porovnáte zadaním údajov do kalkulačky.

?

Vyberte jednu z troch možností - byt, rodinný dom alebo chatu.

Zavrieť

?

Vyberte si, či je vaša nehnuteľnosť dokončená alebo ešte vo výstavbe.

Dokončená nehnuteľnosťZa dokončenú sa považuje nehnuteľnosť, ktorá je skolaudovaná.

Nehnuteľnosť vo výstavbeAk vaša nehnuteľnosť ešte nie je skolaudovaná, vyberte možnosť “vo výstavbe”. V tejto fáze si môžete uzavrieť len poistenie nehnuteľnosti, domácnosť sa zatiaľ poistiť nedá.

Zavrieť

m2.

?

Poistenie nehnuteľnosti vás chráni v prípade škôd, ktoré môžu vzniknúť na samotnej stavbe a stavebných súčastiach vášho domu, bytu či chaty. Viac podrobností sa dočítate nižšie.

Zavrieť

?

Ako zistíte hodnotu vašej nehnuteľnosti? Pri byte uveďte trhovú hodnotu, ktorú zistíte napríklad z porovnania aktuálnych cien podobných bytov vo vašej lokalite. Alebo môžete uviesť všeobecnú hodnotu zo znaleckého posudku bytu, ktorý nie je starší ako 2 roky. Pri rodinnom dome uveďte sumu, za ktorú by ste dom v dnešnej dobe vedeli postaviť. Ak máte na dom vyhotovený znalecký posudok (opäť nie starší ako 2 - 3 roky), vychádzajte pri ňom z východiskovej hodnoty

Zavrieť

?

Poistenie domácnosti sa vzťahuje na zariadenie vašej nehnuteľnosti ako je nábytok, spotrebiče, osobné veci, resp. na celý váš hnuteľný majetok.

Zavrieť

?

Ako zistíte hodnotu vašej domácnosti? Skúste zrátať približnú hodnotu zariadenia vašej domácnosti - nábytku, spotrebičov, elektroniky, osobných vecí a podobne. Ľudia bežne uvádzajú sumy od 10 000 € pri “bežnom štandarde” až po niekoľko desiatok tisíc pri nadštandardnom zariadení.

Zavrieť

Aby ste váš majetok ochránili komplexne, najlepšie urobíte, ak si poistíte nehnuteľnosť a zároveň domácnosť. Každé z týchto poistení totiž plní svoj účel. Viac podrobností si môžete prečítať nižšie alebo v našom článku.

  • allianz poistovna
  • colonnade poistovna
  • csob
  • generali poistovna
  • premium insurance company
  • union poistovna
  • uniqa insurance group
  • wustenrot poistovna

Poraďte sa s nami

Máte otázky ohľadom poistenia alebo hľadáte makléra vo svojom okolí?

Radi vám pomôžeme zadarmo a aj na diaľku.

* povinný údaj