Neživotné poistenie Životné poistenie

Vianočné poistné udalosti: Pozor na stromček aj neposedného kapra!

Vianoce by mali byť sviatkami pokoja, no niekedy sa môžu skončiť aj malou rodinnou katastrofou. Poisťovne počas týchto dní každoročne zaznamenávajú stovky netradičných poistných udalosti, pri ktorých si mnohí z nás uvedomia, aké dôležité je kvalitné poistenie domácnosti, havarijná poistka či životné poistenie. Zozbierali sme pre vás niekoľko tragikomických situácií, ktoré počas posledných sviatkov zaevidovali Allianz-Slovenská poisťovňa a poisťovňa Generali. Zistíte, že vytopenie bytu môže spôsobiť aj neposedný kapor a aj obyčajné vešanie vianočnej výzdoby sa môže skončiť pobytom v nemocnici.

Pozor, letí stromček!

 • Pri jazde na diaľnici prišlo k náhlemu uvoľneniu upevneného vianočného stromčeka zo strešného nosiča a jeho pádu na vozovku. Vozidlo idúce za poisteným vozidlom nabehlo na spadnutý zabalený vianočný stromček a prešlo po ňom, čím prišlo k závažnému poškodeniu auta.
 • Klienti počas druhého adventného víkendu uvažovali, kde si pôjdu kúpiť vianočný stromček. Ráno po zobudení zistili, že im jeden leží priamo na dvore. V noci totiž prišiel silný vietor, ktorý im vyvrátil viac ako desať metrov vysoký smrek. Našťastie sa nikomu nič nestalo a strom poškodil len oplotenie v záhrade.
 • V období Vianoc sa poisťovne stretávajú aj s pádmi z rebríka či stoličiek pri umývaní okien alebo zdobení stromčeka. Práve pri zdobení stromčeka spadol klient zo stoličky a aj keď sa mu pri páde nič nestalo, skríkol tak, že vyľakal svojho psa, a ten ho pohrýzol do ramena.

Kapor vie narobiť poriadnu šarapatu

 • Klient si kúpil živého kapra, ktorého doma preložil z vane do umývadla, aby ju mohla rodina používať. Kaprovi však začalo byť v malom umývadle tesno, vyskočil a rozbil veľké zrkadlo nad umývadlom. 
 • V ďalšom prípade zas klient živého kapra namiesto do vane vložil do akvária pre rybičky. Rodinu kapor v akváriu zaujal natoľko, že nešťastne akvárium rozbili a vytopili nielen vlastný byt, ale aj byt susedov o poschodie nižšie.
 • Klient dal v pivnici napúšťať vodu do vane pre vianočného kapra. Pozabudol na ňu a keď si spomenul, voda už stekala po dlažbe. Pošmykol sa na mokrej dlažbe a zlomil si lakťovú kosť. Zo zranenia sa liečil až 3 mesiace.
 • Klient – vášnivý rybár sa vybral uloviť si vianočného kapra sám. Pri hodení udice si nešťastne zachytil háčik do očného viečka a spôsobil si reznú ranu oka.

Nebezpečná vianočná výzdoba

 • Pri inštalovaní vonkajšej vianočnej výzdoby rodinného domu klient spadol z rebríka tak nešťastne, že si zlomil sánku a vyrazil dva zuby. Poisťovňa mu vyplatila plnenie za zlomeninu sánky a za stratu zubov z rizika trvalé následky.
 • Klient nahlásil elektrický skrat a poškodenie spotrebičov, keď vzniklo prepätie v zásuvkách potom, ako pozapájal rôzne vianočné osvetlenia.
 • Pri úprave vianočnej girlandy a svetielok na terase klient spadol z rebríka a zlomil si obe kosti predlaktia.
 • Klient si na Štedrý deň priniesol z kostola betlehemské svetlo a nechal ho na verande. Plameň zachytil záves a začala horieť veranda.

Štedrá večera nekončí vždy šťastne

 • Klient si počas štedrovečernej večere zapálil voňavú sviečku položenú v keramickom tanieriku. Zaspal pri sledovaní televízie a sviečka sa pri doháraní prevrátila. Zobudil sa až na štipľavý dym, keď došlo k vznieteniu obývacej steny, stečeniu vosku na skrinky a plávajúcu podlahu a zadymeniu celého domu.
 • Na Štedrý večer sa rodina usadila k večeri servírovanej na vzácnej starožitnej obedovej súprave, ktorú používali len na Vianoce. Len čo si nabrali jedlo, zo stropu spadol kus omietky, ktorý kompletne zničil ako jedlo, tak aj drahú súpravu

Spoločnosť FinGO.sk vám praje príjemné prežitie vianočných sviatkovideálne v zdraví, bez nehôd a poistných udalostí!

Sprostredkovateľ pomôže aj pri poistnej udalosti

Čoraz viac klientov sa pri výbere životného aj neživotného poistenia obracia na finančného sprostredkovateľa a jedným z dôvodov je aj pomoc pri riešení poistných udalostí. „Aj vianočné poistné udalosti sú dôkazom toho, že aj malá nepozornosť dokáže na našom majetku spôsobiť veľké škody alebo si ublížime na zdraví a skončíme v nemocnici v tom najnevhodnejšom čase. Naši makléri klientom poradia, ako postupovať a komunikovať s poisťovňou pri nahlásení poistnej udalosti tak, aby tento proces prebehol rýchlo a bez problémov,“ vysvetľuje riaditeľ pre neživotné poistenie v spoločnosti FinGO.sk Štefan Fajnor. 

Odborník zároveň doplnil, že klienti veľakrát ani nevedia, čo všetko zahŕňa ich poistenie domácnosti a nehnuteľnosti, havarijná poistka alebo poistenie zodpovednosti za škodu. Ani to, v akých prípadoch im poistenie pomôže a na ktoré situácie sa naopak nevzťahuje. „Pridaná hodnota finančného špecialistu je aj v tom, že má prehľad o podmienkach a výnimkách, ktoré sa v jednotlivých poisťovniach pri poistných produktoch často vyskytujú. Môže ísť o navonok nenápadné detaily, ktoré ale vo finále pri poistnom plnení urobia veľké rozdiely,“ dodáva Štefan Fajnor.

Našich maklérov z FinGO.sk nájdete na pobočkách na celom Slovensku. Ak by ste potrebovali pomôcť a poradiť sa ohľadom poistných produktov, ale aj hypotéky alebo investičných produktov, môžete sa na nás kedykoľvek obrátiť. Zavolajte nám na 0800 60 10 60 alebo nám zanechajte vaše údaje a my sa vám ozveme.

Mohlo by vás zaujímať