Banky na Slovensku

ČSOB Stavebná sporiteľňa

ČSOB Stavebná sporiteľňa sa zameriava na sprostredkovanie sporenia a úverov na bývanie. Môžete si v nej založiť stavebné sporenie, pri splnení podmienok dostávať  štátnu prémiu, ale aj vziať si úver či medziúver. Aj bez predchádzajúceho sporenia alebo počiatočného vkladu poskytne úver bežným retailovým klientom a firmách, a to na účel výstavby aj rekonštrukcie. 

Patrí do ČSOB finančnej skupiny, ktorej súčasťou sú tiež ČSOB Banka, ČSOB Poisťovňa, ČSOB Leasing, KBC Asset Management a ČSOB Nadácia. Je 100% dcérskou spoločnosťou ČSOB, ktorá na trhu pôsobí už od roku 1964.

Na Slovensku aktuálne figurujú tri stavebné sporiteľne a ČSOB Stavebná sporiteľňa je jednou z nich. Stavebné sporiteľne sú v obľube vďaka tradícii vyžívať na sporenie inštitúciu, ktorá vám vďaka pravidelným vkladom dá výhodný úrok na úver. Roky sú vyhľadávané aj kvôli štátnej prémii. Tá zostáva aj tomto roku v hodnote 70 eur. Podmienkou je našetriť si za rok minimálne 2800 eur. Priemerne by ste tak mesačne museli odložiť cca 233 eur.

Nižšie nájdete všetky dôležité informácie o ČSOB Stavebnej sporiteľni, vrátane platobných údajov, kontaktov na infolinku aj užitočných odkazov na pobočky, bankomaty alebo aktuálne úrokové sadzby. Pripravili sme pre vás aj praktický prehľad všetkých produktov, ktoré ČSOB Stavebná sporiteľňa ponúka bežným klientom (občanom), podnikateľom aj rôznym inštitúciám.

ZÁKLADNÉ ÚDAJE

Hľadáte kontaktné, fakturačné alebo platobné údaje banky? V tabuľke vám prinášame najdôležitejšie údaje na jednom mieste.

Obchodné meno: ČSOB stavebná sporiteľňa, a.s.
Sídlo: Žižková 11, 811 02 Bratislava, Slovensko
IČO: 35799200
DIČ: 2021544030
IČ DPH: SK7020000218
Kód banky: 8170
Swift kód: KBSPSKBX
Označenie banky: CSOBSA
Infolinka v rámci SR: 0800 111 303
Infolinka pre volania zo zahraničia: +421 2 596 68 844
Telefónne číslo na blokovanie kariet:  
Kontaktný e-mail: csobsp@csob.sk

UŽITOČNÉ ODKAZY

Neviete sa zorientovať na stránkach banky? Vybrali sme pre vás najdôležitejšie stránky banky, na ktoré sa teraz ľahko prekliknete zo zoznamu nižšie.

DOMOVSKÁ STRÁNKA BANKY
POBOČKY A BANKOMATY
ÚROKOVÉ SADZBY
INTERNET BANKING

PRODUKTY BANKY

Hľadáte produkty banky a neviete sa v nich zorientovať? Pripravili sme pre vás jednoduchý prehľad produktov a služieb. Stačí si vybrať a kliknúť.

PÔŽIČKY A NÁKUPY NA SPLÁTKY PRE OBČANOV

Úver na REKOnštrukciu
Úver so založením nehnuteľnosti

FinGO.sk odporúča:

Porovnať si hypotéky

SPORENIE PRE OBČANOV

Stavebné sporenie Profit MAXI pre plnoletých
Stavebné sporenie Profit MAXI pre neplnoletých

FinGO.sk odporúča:

HISTÓRIA BANKY

ČSOB stavebná sporiteľňa funguje už od roku 2000. Jej vznikom sa rozšírilo portfólio stavebných sporiteľní na Slovensku na tri inštitúcie. Líšia sa poplatkami za založenie sporiaceho účtu, úrokmi na sporenie aj podmienkami získania úveru na bývanie. Od toho sa vždy odvíja aj výška úroku na úvere na financovanie bývania.
Od začiatku svojho fungovania sa zameriava na rozvoj a výstavbu bývania, modernizáciu a rekonštrukciu bytových domov. Na tieto účely poskytuje úverové a sporiace finančné produkty.
Po šiestich rokoch fungovania hospodárila s vkladmi takmer 214 miliónov eur. Vtedy, v roku 2006, bola ešte ČSOB naprieč Českom a Slovenskom spojená. Až o dva roky a na to, v 2008, sa rozdelila na českú a slovenskú ČSOB. V roku 2020 bol jej čistý zisk cca 215 miliónov eur.
Jej motiváciou je prispieť k finančnej gramotnosti a primäť ľudí myslieť na financovanie bývania čím skôr. Tým, že je dcérskou spoločnosťou z ČSOB, ktorá v Československu pôsobia ešte v šesťdesiatych rokoch, má zvučné meno a dlhoročnú tradíciu.

Kategórie

Banky na Slovensku Cestovné poistenie Finančné správy Fingo radí Fingopédia Hypotéky Investície Napísali o nás Neživotné poistenie Novinky Fingo Osobné financie Pandémia Podnikateľské úvery Poistenie auta Poistenie majetku Reality Život vo FinGO.sk Životné poistenie

Mohlo by vás zaujímať