Hypotéky

Ako ušetriť stovky eur na spracovateľskom poplatku?

Keď sa rozhodnete pre hypotéku, jedným z vašich cieľov je zaplatiť za bývanie postupne, ale čo najmenšiu sumu. Okrem najnižšieho úroku chcete preplatiť výšku pôžičky čo najmenej a vyhnúť sa aj poplatkom, ktoré nemusíte zaplatiť. Existuje možnosť ako spracovateľský poplatok neplatiť a ušetriť tak aj niekoľko stoviek eur. Ako na to?

Spoľahnite sa na odborníka

Banky rady poskytujú hypotéky. Ide o úvery vo väčšom objeme, ktoré sú zabezpečené nehnuteľnosťou. Takáto forma požičiavania je pre banku zaujímavá. Častokrát preto umožňujú získať zľavu z poplatkov prípadne ich úplne odpustia.

Skúsený finanční odborník či maklér vďaka svojim skúsenostiam pozná možnosti a môže pre vás získať výhodnejšiu ponuku ako tú, ktorú by ste dostali priamo v banke Vy.

Sledujte kampane

Banky počas roka pripravujú rôzne zvýhodnené ponuky na finančné produkty, ktoré poskytujú. Ak zistíte, že konkrétna banka má práve kampaň na poskytovanie hypoték, skontaktujte svojho makléra a porozprávajte sa o svojich možnostiach. V rámci kampaní banky zľavia z poplatku častejšie než za bežných okolností.

Ak svojho makléra nemáte, pokojne sa obráťte na nás na www.fingo.sk. Naši odborníci sú aj z vášho mesta a skontaktujeme vás s expertom z vášho okolia.

Preštudujte si podmienky hypotéky

Ak chcete svoju hypotéku napr. refinancovať, sledujte podmienky. Ideálne je ale, ak o to požiadate svojho makléra – naši odborníci sledujú zmeny v hypotékach pre svojich klientov bežne a kontaktujú ich, keď je zmena pre klienta naozaj výhodná. Niektoré banky ponúkajú pri refinancovaní hypotéky z inej banky odpustenie spracovateľského poplatku.

 

Pri všetkých týchto radách naozaj dvojnásobne platí: opýtajte sa. Šanca, že vám spracovateľský poplatok znížia alebo odpustia tu je. So šikovným finančným expertom ju ešte zvýšite.

Kategórie

Cestovné poistenie Finančné správy Fingo radí Fingopédia Hypotéky Investície Napísali o nás Neživotné poistenie Novinky Fingo Osobné financie Pandémia Podnikateľské úvery Poistenie auta Poistenie majetku Reality Život vo FinGO.sk Životné poistenie

Mohlo by vás zaujímať

Najčítanejšie články

Najnovšie články