Fingo radí Fingopédia Životné poistenie

Komu a kedy sa oplatí životné poistenie?

fingopédia

Životné poistenie je akýmsi zabezpečením hlavne vás a vašej rodiny pre prípad nešťastných a neočakávaných udalostí. Má zmierniť následky aspoň po finančnej stránke.

Pred nástrahami tohto sveta nikto nie je imúnny a komukoľvek sa môže čokoľvek prihodiť. Práve preto sa dá povedať, že životné poistenie sa oplatí každému a predovšetkým tým, na ktorých príjme závisia aj ďalší ľudia.

Ak uvažujete o životnom poistení, treba sa zamyslieť aj nad tým, či chcete životné poistenie so sporením, alebo len rizikové poistenie. Hoci súčasné trendy sa uberajú smerom k rizikovému životnému poisteniu, investičné alebo kapitálové životné poistenie má minimálne jednu výhodu. Ak si dojednáte oslobodenie od platenia poistného, v prípade invalidity dosporí za vás poisťovňa.

Takto má klient v prípade dožitia sa nasporený aj prípadný kapitál na dôchodok.

Rizikové životné poistenie v sebe zahŕňa len krytie poistných rizík, ale na druhej strane je preto aj lacnejšie.

Fingo.sk životné poistenie kalkulačka

Kategórie

Cestovné poistenie Finančné správy Fingo radí Fingopédia Hypotéky Investície Napísali o nás Neživotné poistenie Novinky Fingo Osobné financie Pandémia Podnikateľské úvery Poistenie auta Poistenie majetku Reality Život vo FinGO.sk Životné poistenie

Mohlo by vás zaujímať

Najčítanejšie články

Najnovšie články