Fingo radí Fingopédia Životné poistenie

Komu a kedy sa oplatí životné poistenie?


fingopédia

Životné poistenie je akýmsi zabezpečením hlavne vás a vašej rodiny pre prípad nešťastných a neočakávaných udalostí. Má zmierniť následky aspoň po finančnej stránke.

Pred nástrahami tohto sveta nikto nie je imúnny a komukoľvek sa môže čokoľvek prihodiť. Práve preto sa dá povedať, že životné poistenie sa oplatí každému a predovšetkým tým, na ktorých príjme závisia aj ďalší ľudia.

Ak uvažujete o životnom poistení, treba sa zamyslieť aj nad tým, či chcete životné poistenie so sporením, alebo len rizikové poistenie. Hoci súčasné trendy sa uberajú smerom k rizikovému životnému poisteniu, investičné alebo kapitálové životné poistenie má minimálne jednu výhodu. Ak si dojednáte oslobodenie od platenia poistného, v prípade invalidity dosporí za vás poisťovňa.

Takto má klient v prípade dožitia sa nasporený aj prípadný kapitál na dôchodok.

Rizikové životné poistenie v sebe zahŕňa len krytie poistných rizík, ale na druhej strane je preto aj lacnejšie.

Fingo.sk životné poistenie kalkulačka

Kategórie

Banky na Slovensku Cestovné poistenie Finančné správy Fingo radí Fingopédia Hypotéky Investície Napísali o nás Nezaradené Neživotné poistenie Novinky Fingo Osobné financie Pandémia Podnikateľské úvery Poistenie auta Poistenie majetku Reality Život vo FinGO.sk Životné poistenie

Mohlo by vás zaujímať

Najčítanejšie články

Najnovšie články