Fingo radí Fingopédia Životné poistenie

Aký je rozdiel medzi kapitálovým a investičným životným poistením?


fingopédia

Kapitálové aj investičné životné poistenie majú dva ciele. V prvom rade ide o životné poistenie, to znamená, že oba produkty vám poskytujú poistnú ochranu, ak by sa vám niečo stalo. Druhým cieľom je sporenie a zhodnocovanie vašich úspor. A tu prichádza odlišnosť.

Pri investičnom životnom poistení sa časť sumy, ktorú do produktu vkladáte, použije na investovanie. Vy sami si zvolíte investičnú stratégiu, čím môžete ovplyvniť aj výšku konečných výnosov. Pri odvážnejšej investičnej stratégii je tento produkt rizikovejší, ale na druhej strane môže dlhodobo ponúknuť zaujímavé zhodnotenie. Investičné stratégie môžete aj priebežne meniť.

Nevýhodou je, že tu nemáte garantovanú poistnú čiastku pri dožití.

Sporiť a zhodnocovať peniaze budete aj pri kapitálovom životnom poistení, ale tu ide o konzervatívnejšie investovanie. Poisťovňa vám garantuje určité zhodnotenie vašich úspor. Keďže je to garantované zhodnotenie, poisťovne vaše financie investujú do menej rizikovejších nástrojov, ale s nižším zhodnotením. Vy navyše nemôžete nijako ovplyvniť, do čoho poisťovňa investuje. Je to plne v jej rukách.

TIP: Kapitálové a investičné životné poistenie sa líši najmä v možnostiach investovania a zhodnocovania.

Ak si chcete porovnať aktuálne investičné a kapitálové životné poistenia na trhu, navštívte FinGO porovnávač.

Fingo.sk životné poistenie kalkulačka

 

Kategórie

Banky na Slovensku Cestovné poistenie Finančné správy Fingo radí Fingopédia Hypotéky Investície Napísali o nás Nezaradené Neživotné poistenie Novinky Fingo Osobné financie Pandémia Podnikateľské úvery Poistenie auta Poistenie majetku Reality Život vo FinGO.sk Životné poistenie

Mohlo by vás zaujímať

Najčítanejšie články

Najnovšie články