Pandémia Životné poistenie

Pandémiu majú niektoré poisťovne vo výlukách. Čo to znamená?

koronavírus poistenie

Na čo dávať pozor, keby ste sa nakazili koronavírusom a chceli by ste požiadať poisťovňu o finančné plnenie vrámci vášho životného poistenia? Pripoistenie dlhodobej PN-ky alebo hospitalizácie pre prípad choroby pomôže, ale nie v každej poisťovni.

Niektoré poisťovne majú v podmienkach výluku v prípade vzniku epidémie alebo pandémie. To znamená, že keby ste ochoreli alebo nedajbože zomreli na následky infekcie koronavírusom, nárok na poistné plnenie by ste nemali. Ale ide o menšie poisťovne na našom trhu.

V najväčších poisťovniach ako je napríklad Allianz, Generali a AXA sú klienti krytí aj v prípade takejto nákazy. Čiže ak máte správne nastavenú poistku, môžete si uplatniť nárok na poistné plnenie aj v prípade práceneschopnosti, hospitalizácie pre prípad choroby alebo smrti z dôvodu koronavírusu.

Dodržiavajte karanténu, inak môžu krátiť plnenie

Ale pozor! Aj veľké poisťovne prísne dbajú na to, aby ste dodržiavali všetky pravidlá a podmienky, ktoré nariadila vláda, teda aby ste napríklad neochoreli vlastným pričinením. O čo ide? 

Keby ste napríklad podcenili situáciu, ktorá bola na Slovensku vyhlásená 12.3.2020 – nedodržali by ste odporúčanú karanténu a vystavili by ste sa tak riziku (cestovali do zahraničia alebo napriek zákazu otvorili svoju prevádzku atď.), v takomto prípade môže prísť ku kráteniu poistného plnenia.

Pracujeme aj online, poradíme vám

Chcete sa poradiť, na čo máte nárok v súvislosti s vašim životným poistením? Alebo by ste sa radi teraz poistili, prípadne svoju staršiu zmluvu zaktualizovali? FinGO.sk makléri vám poradia bezplatne aj v týchto dňoch. Pracujeme aj online a môžete sa na nás kedykoľvek obrátiť z pohodlia vášho domova. Viac informácií nájdete aj na našej internetovej stránke www.fingo.sk.

Mohlo by vás zaujímať