Investície Pandémia

Vstúpiť teraz do II. piliera? Rozhodne áno

druhy pilier

Uvažujete, či je teraz vhodné vstúpiť do II. piliera? Neoplatí sa čakať, lepšia príležitosť v najbližších rokoch možno nebude. 

Počas týchto dní z každej strany počúvame o finančnej kríze, o prepade akciových trhov, fondov a o tom, že ľudia prichádzajú o svoje peniaze. Aj v II. pilieri sú nasporené prostriedky investované do fondov. Kto ešte II. druhý pilier nemá, teraz je ten správny čas! 

Lepšia príležitosť v najbližších rokoch asi nebude

Pokiaľ ešte nemáte II. pilier a uvažujete či je teraz, vzhľadom na situáciu, vhodné doňho vstúpiť, mali by ste vedieť, že vhodnejšia príležitosť pravdepodobne v najbližších rokoch nenastane. Prečo? Poklesom, ktorý je na trhu badateľný, sa automaticky znížila cena podielov vo fondoch, a vďaka tomu vám vaše pravidelné príspevky zo Sociálnej poisťovne nakúpia viac podielov ako napríklad pred rokom.  

Príklad: Predstavte si, že Sociálna poisťovňa posiela na II. pilier z povinných odvodov každý mesiac príspevok vo výške 30 €. Začiatkom roka ste za tento objem peňazí nakúpili napríklad 330 podielov vo fonde, ale dnes to môže byť až 430 podielov. Podiely sú v súčasnosti lacnejšie, preto ich za tú istú sumu nakúpite viac. Keď opätovne začnú ceny podielov rásť, 430 podielov vám zákonite zarobí viac ako 330 podielov.

TIP: Ak si chcete založiť II. pilier, s výberom dôchodkovej správcovskej spoločnosti spoločnosti a nastavením fondov vám radi poradíme.  

FinGO.sk finanční sprostredkovatelia pracujú aj v týchto dňoch online. Zavolajte nám na 0800 60 10 60 alebo nám zanechajte vaše údaje a my sa vám čoskoro ozveme. 

Mohlo by vás zaujímať