Hypotéky

Hypotéka v roku 2021: Čo urobiť predtým, než vkročíte do banky?

rok 2021 hypotéka

Premýšľate nad novým bývaním, ale netušíte, či dostanete úver? Chcete vedieť, koľko peňazí by vám banky vedeli požičať pri vašom príjme alebo ako by ste mohli hypotéku čo najvýhodnejšie dofinancovať?  

Ideálny scenár je, ak si ešte pred hľadaním vysnívaného bytu či domu preveríte svoje úverové limity. Zjednodušene povedané, zistíte, či vám banky budú vedieť poskytnúť hypotéku, v akej výške a za akých podmienok.

V každej banke však môžete pochodiť inak. Jedna vám môže úver schváliť bez problémov, druhá vám odklepne menej peňazí alebo horšiu úrokovú sadzbu, z tretej môžete odísť aj úplne naprázdno.

Ak neveríte, prečítajte si aj náš blog s konkrétnymi príkladmi.  

TIP: Cesta k hypotéke môže byť oveľa jednoduchšia, ak požiadate o pomoc finančného sprostredkovateľa. Poradí vám bezplatne, ušetrí množstvo času, stresov aj peňazí.

Prečo začať u sprostredkovateľa

  • maklér vám urobí dôkladný prieskum v bankách 
  • vďaka tomu zistíte, kde je strop vašich finančných možností
  • poradí vám, ako môžete hypotéku čo najvýhodnejšie dofinancovať
  • pomôže vám nielen s výberom banky, ale zastreší aj celý proces vybavenia úveru
  • so sprostredkovateľmi z FinGO.sk sa vyhnete častým chybám ľudí, ktorí si riešia hypotéku sami

TIP: Ak chcete vedieť, kedy je ideálne požiadať o hypotéku a ako sa na ňu pripraviť, pozrite si aj rozhovor s našou riaditeľkou pre úvery Evou Šablovou. Prináša v ňom množstvo užitočných informácií, ktoré sa vám môžu zísť (video nájdete nižšie).

Môžete nám tiež zavolať na 0800 60 10 60 alebo nám zanechajte vaše kontaktné údaje a naše call centrum vás spojí so skúseným maklérom vo vašom okolí.

Riaditeľka pre úvery vo FinGO.sk Eva Šablová v relácii Ide o peniaze v TV Pravda

Kategórie

Cestovné poistenie Finančné správy Fingo radí Hypotéky Investície Napísali o nás Neživotné poistenie Novinky Fingo Osobné financie Pandémia Podnikateľské úvery Poistenie majetku Reality Život vo FinGO.sk Životné poistenie

Mohlo by vás zaujímať

Najčítanejšie články

Najnovšie články